07 بهمن 1398
En | 
12

زاهدیان: یزد در سرشماری اینترنتی عملکرد خوبی نشان داد/ کار ماموران در مرحله دوم تسهیل شده

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، علیرضا زاهدیان در جمع مسئولان ستاد سرشماری استان یزد که در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد برگزار شد، با اشاره به اینکه استان یزد در زمینه سرشماری اینترنتی عملکرد خوبی از خود به جای گذاشت، تصریح کرد: مرحله اینترنتی کار ماموران را تسهیل کرده است. وی گفت: بعلت شرایط اقتصادی کشور و همچنین کمبود منابع مالی دولت، به این سو رهنمون شدیم تا سرشماری را به ترتیبی برنامه ریزی و اجرا کنیم که ضمن تحقق کامل اهداف سرشماری، بتوان هزینه های آن را کاهش داد.

زاهدیان تصریح کرد: یکی از راه های کنترل هزینه، انجام بخشی از کار بصورت اینترنتی بود که خوشبختانه با همکاری مردم این کار با مشارکت 46 درصدی مردم و با میزان مناسبی از پیشرفت همراه بود.

معاون مرکز آمار ایران گفت: کمبود منابع مالی باعث شد تا برآورد اولیه از ماموران که حدود 50 هزار نفر بود به 25 هزار نفر کاهش یابد. 
وی گفت: لازمه کاهش تعداد ماموران، بهره گیری از ابزار اینترنت بود تا بخشی از خانوارها با مراجعه به سامانه سرشماری، خود کار مصاحبه را به انجام برسانند و از این طریق در مرحله حضوری و پیمایش به ماموران کمک شود.

این مقام مسئول ستاد سرشماری کشور در بخش دیگری از سخنان خود، به اهمیت برگزاری سرشماری پرداخت و گفت: سرشماری ابزار متقن برای تصمیم گیران و برنامه ریزان کشور بشمار می آید.

زاهدیان برای نمونه گفت: سرشماری سال 65 موجب شد تا در سیاست های جمعیتی بازنگری شود و اگر آن سرشماری برگزار نشده بود، چه بسا امروز وضعیت جمعیتی کشور به گونه دیگر بود. 
وی افزود: سرشماری کشاورزی نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است، چراکه با برگزاری آن، مسئولان ذیربط در وزارت جهاد کشاورزی و... در جریان تولید کشور قرار می گیرند و می توانند درباره وضعیت تولید کشور تصمیم سازی کنند.

بر اساس اتاق کنترل مرکز آمار ایران، استان یزد با ثبت نام 197 هزار خانوار، جمعیتی حدود 650 هزار نفر و پیشرفت 58 درصدی جمعیت در سرشماری اینترنتی، توانست رتبه عالی را در این مرحله کسب نماید.

 

منبع: خبرگزاری خبرآنلاین (پنجشنبه 6 آبان 1395)


تعداد مشاهده خبر: (1457)
گروه خبر: سرشماری 1395
کد خبر: 2323
طراحی سایت