06 اسفند 1402
En | 

بیانیه حریم خصوصی

درگاه ملی آمار توسط مرکز آمار ایران و با هدف انتشار اطلاعات برای رفع نیاز عموم مردم و دسترسی تصمیم‌گیرندگان به اطلاعات موردنیاز توسعه کشور ارائه شده است. اطلاعات این سایت مطابق دستورالعمل بروزرسانی به طور مستمر به‌روز می‌شود.

این سایت ممکن است حاوی اطلاعاتی از دیگر سازمان‌ها (به جز مرکز آمار ایران) باشد و لزوما منعکس کننده دیدگاه‌های مرکز آمار ایران نیست. همچنین ممکن است حاوی پیوند به سایر وب سایت‌ها باشد اما کنترلی روی محتوای آن‌ها و نیز مسئولیتی در قبال تغییرات انجام شده روی آن‌ها ندارد.

کپی رایت:

نقل قول از درگاه ملی آمار به شرط ذکر منبع مجاز است.

مرورگرها:

دسترسی به درگاه ملی آمار با اکثر مرورگرهای معمول امکان‌پذیر است، ولی توصیه می‌شود برای بهره‌گیری بهتر از امکانات درگاه از آخرین نسخه مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس استفاده شود.

بیانیه حریم خصوصی

مرکز آمار ايران با تاکيد بر احترامی که برای حريم شخصی کاربران قائل است، براي سفارش اطلاعات آماری، ثبت نظر يا استفاده از برخی امکانات درگاه ملی آمار، اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به آنان ارائه دهد. براي پردازش و ارسال سفارش، اطلاعاتی مانند نشانی، شماره تلفن و پست الکترونیک مورد نياز است و از آنجا که کليه فعاليت‌های مرکز آمار ايران قانونی و مبتنی بر قوانين تجارت الکترونيک صورت می‌گيرد و طی فرايند خريد، فاکتور رسمی صادر می‌شود، از اين رو وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و شماره ملی برای اشخاص حقيقی يا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خريدهای سازمانی لازم است. يادآوری می‌شود نشانی پست الکترونیک و تلفن‌هايی که مشتری در پروفايل خود ثبت می‌کند، تنها نشانی پست الکترونیک و تلفن‌های رسمی و مورد تاييد مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های مرکز آمار ايران از طريق آن‌ها صورت می‌گيرد. بنابراين درج نشانی، پست الکترونیک و شماره تماس همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تاييد بودن صحت آن‌ها است و در صورتی که موارد فوق به صورت صحيح يا کامل درج نشده باشد، مرکز آمار ايران هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعات ناقص یا ناصحیح مشتریان برعهده نمی‌گیرد و جهت اطمينان از صحت و قطعيت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکميلی و بيشتری درخواست کند.

مرکز آمار ايران هويت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هيچ شخص يا سازمان ديگری منتقل نمی‌کند، مگر اين که با حکم مقام قضايی يا اداری صالحه يا طبق قوانين و مقررات رايج کشور موظف باشد در اختيار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد. در اين موارد هيچ گونه مسئوليت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای مرکز آمار ايران وجود ندارد و کاربران با اعلام رضايت خود در استفاده از درگاه ملی آمار، حق هرگونه اعتراض را از خود سلب نموده‌اند. همچنين بدين وسيله به اطلاع کاربران محترم می‌رساند مرکز آمار ايران همانند ساير وب‌گاه‌ها از جمع‌آوري IP و کوکی‌ها استفاده می‌کند، و حداکثر تلاش را به عمل می‌آورد که اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسي‌های غيرقانونی جلوگيری کند. طبيعتا مسئوليت هرگونه سوء استفاده به شخص يا اشخاص متخلف مربوط بوده و مرکز آمار ايران حق اعتراض و پيگيری را از طريق قانونی بنابر صلاحديد خود محفوظ می‌دارد. مرکز آمار ايران برای حفاظت و نگهداری اطلاعات و حريم شخصی کاربران همه توان خود را به کار می‌گيرد و اميدوار است که رضایت خاطر همه کاربران را فراهم آورد.

توافقنامه سطح خدمت

ورود کاربران به درگاه ملی آمار هنگام استفاده از آمارها، اطلاعات و ساير امکانات ارائه شده توسط مرکز آمار ایران به معنای پذيرفتن شرايط و قوانين و همچنين آگاه بودن از نحوه استفاده از خدمات آن است. شایان ذکر است شرايط و قوانين در صورت تغییر یا اصلاح، درج و جايگزين توافق‏‌های قبلی می‌‏‌شود. تمامی اصول و رويه‏‌ها منطبق با قوانين جمهوری اسلامی ايران و قانون تجارت الکترونيک است و متعاقبا کاربر نيز موظف به رعايت قوانين مرتبط با کاربر است.

 تعريف مشتری يا کاربر: مشتری يا کاربر به شخصی گفته می‌شود که به درگاه ملی آمار مراجعه می‌کند و از آمار و اطلاعات آن یا سایر امکانات موجود در درگاه ملی آمار استفاده می‌کند.

ارتباطات الکترونيکی: هنگامی که کاربر از امکانات درگاه ملی آمار استفاده می‌کند، یا پیغامی در درگاه ثبت می‏‌نماید و يا به این سامانه، پست الکترونیک ارسال می‌کند، اين ارتباطات به صورت الکترونيکی انجام می‏‌شود. در صورتی که درخواست کاربر با رعايت تمامی اصول و رويه‏‌ها باشد، موافقت می‌‏کند که درگاه ملی آمار به صورت الکترونيکی (از طريق پست الکترونيکی، سرويس پيام کوتاه و ...) به درخواست وی پاسخ دهد. همچنين نشانی پست الکترونیک و تلفن‌هايی که مشتری در پروفايل خود ثبت می‌کند، تنها نشانی پست الکترونیک و تلفن‌های رسمی و مورد تاييد کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌ها از طريق آن‌ها صورت می‌گيرد.

سياست‏‌های رعايت حريم شخصی: مرکز آمار ایران به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سامانه، استفاده می‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. مرکز متعهد می‏‌شود در حد توان از حريم شخصی کاربران دفاع کند و در اين راستا، فناوری مورد نياز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده ایشان از درگاه ملی آمار را توسعه دهد. همه مطالب در دسترس از طريق هر يک از خدمات سامانه، مانند متن، گرافيک، آرم، آيکون دکمه، تصاوير، ويدئوها، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و تمامی محتوای مستقر در درگاه ملی آمار جزئی از اموال مرکز آمار ایران محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار این مرکز است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پيگرد قانونی را برای مرکز آمار ایران محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر اين، اسکريپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طريق هر يک از خدمات ايجاد شده توسط درگاه ملی آمار و علائم تجاری ثبت شده نيز در انحصار درگاه ملی آمار است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پيگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از خدمات و يا مطالب، دانلود يا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، يا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نيستند و تمامی اين حقوق برای مرکز آمار ایران محفوظ است.

قوه قهريه: تمامی شرايط و قوانين مندرج، در شرايط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهريه، مرکز آمارایران هيچ گونه مسئوليتی ندارد. مرکز آمار ایران خود را ملزم به رعايت حريم شخصی کاربران می‌داند. از کاربران محترم درخواست می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا خطا، مراتب را از طريق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در ميان بگذارند.

دستورالعمل بروزرسانی درگاه ملی آمار

دریافت دستورالعمل بروزرسانی درگاه ملی آمار - سال 1402

RSS

امکان دسترسی به اخبار و تازه‌های نشر و سایر بخش‌های خبری درگاه ملی آمار از طریق RSS فراهم می‌باشد.

تاریخ بروزرسانی: 02 اردیبهشت 1398