09 آبان 1399
En | 
زمان انتشار: 05 آذر 1398
آخرین به‌روزرسانی: ﺳﻪشنبه, 05 آذر,1398
بازدید: 563
اجرای طرح فهرست برداری نمونه پایه آمارگیری های خانواری – 1398 از 11 آذر ماه

هدف از این طرح، جمع‌آوری اطلاعاتی است كه در اجرای آمارگیری‌های نيروي كار و هزینه و درامد خانوار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سمینار آموزشی طرح فهرست برداری نمونه پایه آمارگیری های خانواری – 1398،  11 آذر به مدت 15 روز در سراسر کشور اجرا می‌شود. چارچوب اولیه‌ طراحی این دوره از نمونه پايه آمارگيری‌های خانواری با استفاده از اطلاعات حاصل از سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 ساخته شده است. در این طرح که از در هر یک از خوشه‌های نمونه پایه در مناطق شهری، محدوده‌ی مشخصی که در حدود 25 خانوار را در بر می‌گیرد، فهرست‌برداری می‌شوند و از فهرست حاصل برای انتخاب خانوارهای نمونه در طرح‌های آمارگیری نیروی کار و هزینه و درامد خانوار استفاده می‌شود.

 گفتنی است آمارگیری‌های خانواری به‌خصوص آمارگيـري نيـروي كار و آمارگیری از هزينه و درامد خانوار از جمله مهم‌ترین آمارگیری‌های مركز آمار ایران هستند و نتايج آن‌ها در بسياري از برنامه‌ريزي‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد. با توجه به ماهيت آمارگیری‌­های خانواری مستمر، در بسياری از موارد لازم است از نمونه پايه استفاده شود. نمونه پايه، نمونه‌ معرف بزرگی است كه مي‌توان از آن زيرنمونه‌هايي را به‌منظور تأمين نيازهاي اطلاعاتي چند آمارگيري يا چند دوره از يك آمارگيري انتخاب كرد.

 

طراحی سایت