30 شهریور 1399
En | 
زمان انتشار: 18 دی 1398
آخرین به‌روزرسانی: شنبه, 21 دی,1398
بازدید: 699
برگزاری نشست علمی و تخصصی  رئیس مرکز آمار ایران و رئیس دانشگاه  فنی و حرفه ای
برگزاری نشست علمی و تخصصی  رئیس مرکز آمار ایران و رئیس دانشگاه  فنی و حرفه ای

 نشست علمی و تخصصی دکتر حسین زاده رئیس مرکز آمار ایران  و دکتر  صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای به منظور  بررسی  زمینه های همکاری طرفین،  روز  سه شنبه هفدهم دی ماه  در محل دانشگاه  فنی و حرفه ای برگزار شد. 

در این  نشست دکتر اشکان شباک معاون پشتیبانی، توسعه منابع و امور استان ها  و سعید عباسی، مدیر کل دفتر  ریاست، روابط عمومی و همکاری های بین الملل  مرکز آمار ایران و نمایندگان این دانشگاه برگزار شد.

 رئیس مرکز آمار ایران در این جلسه،  با اشاره به  روش های جمع آوری اطلاعات در روش ثبتی مبنا  و اجرای طرحهای  نمونه ای، گفت: رویکرد جدید  مرکز آمار ایران ، آمارگیری های ثبتی مبنا و استفاده  از داده های ثبتی  اداری  دستگاه های اجرایی و جمع آوری و تبدیل  آن ها به داده های آماری است . دکتر حسین زاده  با اشاره به مدرن سازی نظام آماری  افزود: همگرایی دستگاه های اجرایی  و استفاده از پتانسیل های موجود  دستگاه های اجرایی در تهیه آمارهای با کیفیت برای ارائه نیازهای کاربران  از اهمیت زیادی برخوردار است .

 در ادامه این جلسه، دکتر صالحی عمران ضمن  استقبال  از بحث های  مطرح شده  در مدرن سازی نظام آماری و با اشاره به باور عمومی  و تصمیم گیران  به آمار گفت:  این  دانشگاه 100 رشته کاردانی  و 60 رشته  کارشناسی   ناپیوسته با هدف توسعه ایجاد اشتغال و تامین  نیروی انسانی  بازار دارد. وی تاکید کرد:  این دانشگاه  به آمار اشتغال فارغ التحصیلان  و نیز  توسعه رشته ها، وضعیت اشتغال در مناطق ،آمایش سرزمین و آمارهای مربوطه در جهت برنامه ریزی خود نیاز دارد  و آماده هرگونه  همکاری در این زمینه است.

در پایان  جلسه  مقرر شد، با معرفی نمایندگان  دوطرف، نسبت به تهیه  تفاهم نامه  همکاری دو جانبه اقدام شود.  

تصاویر
  • برگزاری نشست علمی و تخصصی  رئیس مرکز آمار ایران و رئیس دانشگاه  فنی و حرفه ای
طراحی سایت