13 تیر 1399
En | 
زمان انتشار: 10 تیر 1399
آخرین به‌روزرسانی: ﺳﻪشنبه, 10 تیر,1399
بازدید: 244
 گزارش متوسط قیمت تولید کننده اقلام منتخب بخش‌های خدمات در ایران ـ فصل زمستان ۱۳۹۸ 
 گزارش متوسط قیمت تولید کننده اقلام منتخب بخش‌های خدمات در ایران ـ فصل زمستان ۱۳۹۸ 

در بین اقلام منتخب بخش‌های خدمات متوسط قیمت "هزینه نگهداری از بیمار برای یک روز در منزل" به ۷۹۷۳۶۸ ریال رسید که با ۲۴.۳ درصد کاهش نسبت به فصل قبل، بیشترین کاهش در متوسط قیمت را داشته است

تغییرات نسبت به فصل قبل

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "کرایه تخت خواب در آسایشگاه روانی" به ۱۲۵۲۷۸۵۸ ریال رسید که با ۳۵.۵ درصد افزایش نسبت به فصل قبل، بیشترین افزایش را در بین اقلام منتخب بخش‌های خدمات را داشته است. در همین فصل، متوسط قیمت "هزینه نگهداری فرد سالمند" ۱۲۲۸۷۴۰۳ ریال بوده است که با ۲۷.۹ درصد افزایش، رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است. همچنین متوسط قیمت "بلیط مترو"  برابر با ۱۹۳۷۵ ریال بوده است که با ۲۶ درصد افزایش نسبت به فصل قبل، رتبه سوم بیشترین درصد افزایش در متوسط قیمت را داشته است.

در بین اقلام منتخب بخش‌های خدمات متوسط قیمت "هزینه نگهداری از بیمار برای یک روز در منزل" به ۷۹۷۳۶۸ ریال رسید که با ۲۴.۳ درصد کاهش نسبت به فصل قبل، بیشترین کاهش در متوسط قیمت را داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "طراحی بروشور" ۹۵۲۴۳۹ ریال بوده است که  با ۱۶.۷ درصد کاهش در رتبه دوم کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است. متوسط قیمت "ام‌آر‌آی (MRI)" برابر با ۱۵۵۰۸۲۵ ریال بوده است که با ۱۵.۳ درصد، رتبه سوم بیشترین درصد کاهش را داشته است.

 • تغییرات نسبت به فصل قبل بخش «آب‌رساني، مديريت پسماند، فاضلاب و فعاليت‌هاي تصفيه»

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "باز كردن لوله و فاضلاب" به ۷۳۵۰۰۰ ریال رسید که ۱.۴ درصد افزایش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام خدمات بخش آب‌رساني، مديريت پسماند، فاضلاب و فعاليت‌هاي تصفيه داشته است.

در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "تخلیه چاه" به  ۱۱۸۹۲۸۶ ریال رسید که ۲.۴ درصد کاهش در متوسط قیمت در بین اقلام منتخب این بخش را داشته است.

 

 • تغییرات نسبت به فصل قبل بخش «تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت و کالاهای شخصی و خانگی»

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "تعمير استارت" ۴۷۷۷۲۶ ریال بوده است که با ۶.۱ درصد افزایش نسبت به فصل قبل، بیشترین افزایش را در بین اقلام خدمات بخش تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت و کالاهای شخصی و خانگی داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "پنچرگيری لاستيك اتومبيل" به ۷۱۱۷۲ ریال رسید که با ۵.۷ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش نسبت به فصل قبل را داشته است.

در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "تعويض صفحه کلاج موتور سيکلت معمولي تک سيلندر" به ۳۶۵۰۰۰ ریال رسید که ۲.۵ درصد کاهش در متوسط قیمت در بین اقلام منتخب این بخش را داشته است.

 

 • تغییرات نسبت به فصل قبل بخش «حمل و نقل و انبارداري»

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "بليط مترو" به ۱۹۳۷۵ ریال رسید که ۲۶ درصد افزایش نسبت به فصل قبل در بین اقلام منتخب بخش حمل و نقل و انبارداري را داشته است. متوسط قیمت "كرايه مسافرت با سواري (بين شهري در داخل کشور)" به ۶۵۸۸۷۲ ریال رسید که با ۲۵.۷ درصد رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است. متوسط قیمت "بليط مسافرت با اتوبوس به خارج از كشور" به ۲۰۶۱۶۶۷ ریال رسید که با ۱۱.۱ درصد افزایش نسبت به فصل قبل، رتبه سوم بیشترین درصد افزایش در متوسط قیمت را در بین اقلام منتخب این بخش داشته است.

در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "بليط مسافرت داخلي با هواپيما" ۳۸۰۶۰۳۳ ریال بوده است که ۱۱.۴ درصد کاهش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام این بخش داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "بليط مسافرت به خارج از كشور با هواپيما" به ۲۶۸۴۶۰۳۸ ریال رسید که با ۴.۲ درصد کاهش، در رتبه بعدی بیشترین درصد کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

 

 • تغییرات نسبت به فصل قبل بخش «فعالیت‌هاي خدماتی مربوط به تامین جا و غذا»

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "كرايه يك شب اقامت در هتل (غیر سه ستاره)" به ۲۰۸۷۹۸۲ ریال رسید که ۱۰.۷ درصد افزایش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام منتخب بخش فعالیت‌هاي خدماتی مربوط به تامین جا و غذا را داشته است. همچنین متوسط قیمت " یک پرس تخم‌مرغ نيمرو" به ۵۸۹۸۹ ریال رسید که با ۴.۵ درصد رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است.

در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "كرايه يك شب اقامت در هتل سه ستاره با صبحانه" به ۲۶۸۶۲۶۴ ریال رسید که ۲.۶ درصد کاهش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام این بخش داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "یک پرس چلوكباب برگ" ۳۸۷۳۶۹ ریال بوده است که با ۲.۱ درصد کاهش، در رتبه بعدی بیشترین درصد کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

 

 • تغییرات نسبت به فصل قبل بخش «اطلاعات و ارتباطات»

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "كارمزد دريافت صورت حساب موبايل" به ۸۴۳۸ ریال رسید که ۲۴.۴ درصد افزایش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام منتخب بخش اطلاعات و ارتباطات را داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "مكالمه تلفن (ثابت) در داخل شهر" به ۵۳ ریال رسید که با ۱۷.۸ درصد رتبه بعدی بیشترین افزایش متوسط قیمت را در بین اقلام منتخب این بخش را داشته است.

در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "مكالمه تلفن (ثابت) با خارج از كشور" به ۳۳۵۶ ریال رسید که ۱۳.۶ درصد کاهش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام این بخش داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "مكالمه تلفن همراه اپراتور دوم (ايرانسل)"  ۷۳۷ ریال بوده است که با ۰.۹ درصد کاهش، در رتبه بعدی بیشترین درصد کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

 

 • تغییرات نسبت به فصل قبل بخش «واسطه‌گري‌هاي مالي (بيمه)»

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "حق بيمه اتومبيل سواری" به ۱۵۷۴۰۵۱۱ ریال رسید که ۱.۱ درصد افزایش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام منتخب بخش واسطه‌گري‌هاي مالي را داشته است.

 

 • تغییرات نسبت به فصل قبل بخش «فعاليت‌هاي حرفه‌اي، علمي و فني»

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "ويزيت دامپزشك" به ۲۸۴۶۰۷ ریال رسید که ۵ درصد افزایش نسبت به فصل قبل در بین اقلام منتخب بخش فعاليت‌هاي حرفه‌اي، علمي و فني را داشته است. در همین فصل متوسط قیمت " ارايه خدمات مشاوره‌ای حقوقي و وكالت" به ۴۵۱۶۰۸  ریال رسید که با ۲.۷ درصد رتبه بعدی بیشترین افزایش متوسط قیمت را در بین اقلام منتخب این بخش را داشته است.

در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت " طراحي بروشور" ۹۵۲۴۳۹ ریال بوده است که ۱۶.۷ درصد کاهش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام این بخش داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "گواهی امضاء" به ۲۵۶۳۳۰ ریال رسید که با ۰.۲ درصد کاهش، در رتبه بعدی بیشترین درصد کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

 

 • تغییرات نسبت به فصل قبل بخش «فعاليت‌هاي اداري و خدمات پشتيباني»

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "هزینه فتوکپی يک برگ A4" به ۵۸۲۵ ریال رسید که ۶ درصد افزایش نسبت به فصل قبل در بین اقلام منتخب بخش فعاليت‌هاي اداري و خدمات پشتيباني را داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "نظافت راه پله" به ۶۴۳۰۵۱  ریال رسید که با ۲.۴ درصد رتبه بعدی بیشترین درصد افزایش متوسط قیمت را داشته است.

در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "نظافت منزل (اجرت یک کارگر در یک روز) " ۸۷۹۷۸۷ ریال بوده است که ۴ درصد کاهش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام این بخش داشته است.

 

 • تغییرات نسبت به فصل قبل بخش «آموزش»

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "هزينه يك جلسه آموزش رانندگي" به ۴۲۴۵۴۲ ریال رسید که ۵.۹ درصد افزایش نسبت به فصل قبل در بین اقلام منتخب بخش آموزش را داشته است. همین فصل متوسط قیمت "هزينه يك دوره آموزش حسابداري" به ۴۲۳۳۹۲۷  ریال رسید که با ۳.۹ درصد رتبه بعدی بیشترین درصد افزایش متوسط قیمت را داشته است.

در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "شهریه يك واحد از دروس عمومي در دانشگاه آزاد" ۴۴۰۰۳۳ ریال بوده است که ۶.۳ درصد کاهش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام این بخش داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "شهريه سال اول دوره متوسطه اول (سال هفتم) غيرانتفاعي" به ۲۹۹۸۷۴۰۳ ریال رسید که با ۵.۵ درصد کاهش، در رتبه بعدی بیشترین درصد کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

 

 • تغییرات نسبت به فصل قبل بخش «فعاليت‌هاي مربوط به انسان و مددكاري اجتماعي»

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "کرایه تختخواب در آسایشگاه روانی" به ۱۲۵۲۷۸۵۸ ریال رسید که ۳۵.۵ درصد افزایش نسبت به فصل قبل در بین اقلام منتخب بخش فعاليت‌هاي مربوط به انسان و مددكاري اجتماعي را داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "هزینه نگهداری ماهانه فرد سالمند" ۱۲۲۸۷۴۰۳ ریال بوده است که با ۲۷.۹ درصد رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است.

در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "هزینه نگهداری از بیمار برای یک روز در منزل" ۷۹۷۳۶۸ ریال بوده است که ۲۴.۳ درصد کاهش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام این بخش داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "ام‌آر‌آی (MRI)"  به ۱۵۵۰۸۲۵ ریال رسید که با ۱۵.۳ درصد کاهش، در رتبه بعدی بیشترین درصد کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

 

 • تغییرات نسبت به فصل قبل بخش «هنر، سرگرمي و تفريح»

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "بلیط ورودی مکان دیدنی و تفریحی ـ باغ‌وحش" به ۸۹۰۹۱ ریال رسید که ۱۰.۶ درصد افزایش نسبت به فصل قبل در بین اقلام منتخب بخش هنر، سرگرمي و تفريح را داشته است. متوسط قیمت "بلیط ورودی مکان دیدنی و تفریحی ـ موزه" ۲۱۶۶۷ ریال بوده است که با ۸.۳ درصد رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است.

در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "حق عضویت یک ماهه بليط موزه" ۳۱۵۲۶ ریال بوده است که ۴.۶ درصد کاهش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام این بخش داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "بلیط وروردی مکان تاریخی"  به ۳۸۸۶۴ ریال رسید که با ۳.۴ درصد کاهش، در رتبه بعدی بیشترین درصد کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

 

 • تغییرات نسبت به فصل قبل بخش «ساير فعاليت‌هاي خدماتي»

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "تعمير تلويزيون رنگي" ۶۹۶۳۰۹ ریال بوده است که با ۶.۶ درصد افزایش نسبت به فصل قبل، بیشترین افزایش را در بین اقلام منتخب بخش ساير فعاليت‌هاي خدماتي را داشته است. در همین فصل متوسط قیمت "تعويض ترموستات يخچال" به ۴۷۸۰۴۶ ریال رسید که با ۴.۹ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش نسبت به فصل قبل را داشته است.

در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "مبلغ دريافتي از يك عضو حقيقي بابت حق عضويت در اتحاديه طلا فروشان" به ۴۳۹۵۳۵۵ ریال رسید که این قلم در بین اقلام منتخب این بخش نسبت به فصل قبل بدون تغییر بوده است...

برای مشاهده متن کامل خبر به فایل پیوست مراجعه کنید.

 

تصاویر
 •  گزارش متوسط قیمت تولید کننده اقلام منتخب بخش‌های خدمات در ایران ـ فصل زمستان ۱۳۹۸ 
فایلهای پیوست
طراحی سایت