02 بهمن 1398
En | 
زمان انتشار: 14 بهمن 1393
آخرین به‌روزرسانی: شنبه, 05 اردیبهشت,1394
بازدید: 2147
بازديد هيئت اعزامی اداره ملی آمار جمهوری كره جنوبي  از مركز آمار ايران
بازديد هيئت اعزامی اداره ملی آمار جمهوری كره جنوبي از مركز آمار ايران


هيئت پنج نفره ای به نمايندگي از اداره ملی آمار جمهوری کره جنوبي از تاريخ 6 الی 8 بهمن ماه 1393 به منظور تبادل دانش فنی، دیدگاه‌ها و تجارب عملی در زمينه فعاليت هاي مشترك آماري و گسترش همكاري هاي دوجانبه از مركز آمار ايران بازديد كردند. اين بازديد در راستاي مفاد تفاهم نامه امضا شده میان مراكز ملی آماري دو كشور صورت گرفت. هيئت مزبور در طي اقامت خود در ايران با مسئولان ارشد مركز آمار ايران دیدار نمود و جلسات کارشناسی میان اعضای هیئت مزبور و مدیران و کارشناسان دفاتر موضوعی این مرکز برگزار شد . 
  همچنين فعالیت‌ها و برنامه‌های دفتر نظارت، پایش عملکرد و دبیرخانه شورای عالی آمار، دفتر ریاست روابط عمومی و همکاری های بین‌الملل،  ویژگی‌های سامانه یکپارچه الکترونیکی جمع آوری داده‌ها(سیجاد)، نظام آماری جمهوری اسلامی ایران، طرح هزینه و در آمد خانوار در ایران وهمچنين نظام آمارهای ثبتی ایران (ایران استارز) از جمله مواردی بودند كه در مورد آن ها توضيحاتي به  هیئت کره ای ارائه شد.

در ادامه اين نشست‌ها، اعضاي هئيت كره‌اي در مورد تاسیس و بهره برداری از نظام آمار های ثبتی در جمهوری کره جنوبي، شیوه‌های گردآوری و پردازش اطلاعات با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات، طرح هزینه و در آمد خانوار در کره و نیز گردآوری اطلاعات به شیوه e-diary در آن کشور توضيحاتي ارائه نمودند.
گفتني است  به منظور آشنايي با روند انجام فعاليت هاي آماري در دفاتر آمار و اطلاعات و GIS استان ها، هيئت كره‌اي از معاونت برنامه ريزي استان قزوین نيز بازديد يك روزه اي داشت. در این بازديد علاوه بر ملاقات اين هئيت  با استاندار قزوین، طرفین به معرفي و تبيين فعاليت هاي آماري شاخص انجام شده در ادارات متبوع خود پرداختند تا ضمن آشنا شدن با فعاليت هاي يكديگر، زمينه هاي بالقوه براي گسترش همكاري هاي آماري در این زمینه نیز فراهم گردد.تصاویر
  • بازديد هيئت اعزامی اداره ملی آمار جمهوری كره جنوبي  از مركز آمار ايران
طراحی سایت