28 مرداد 1401
En | 
زمان انتشار: 01 مرداد 1401
آخرین به‌روزرسانی: شنبه, 01 مرداد,1401
بازدید: 177
عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور  در خرداد ۱۴۰۱ به ۲۰۳٬۵۷۸ تن رسید
عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۱ به ۲۰۳٬۵۷۸ تن رسید

وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۱ جمعاً ۲۰۳٬۵۷۸ تن گزارش شده، که سهم گوشت ماکیان (مرغ و خروس) بیش از سایر انواع طیور بوده است.

نتایج طرح آمارگیری کشتار طیور کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه خرداد سال جاری منتشر شد.

بر اساس نتایج این طرح، وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۱ جمعاً ۲۰۳٬۵۷۸ تن گزارش شده، که سهم گوشت ماکیان (مرغ و خروس) بیش از سایر انواع طیور بوده است.

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت ماکیان (مرغ و خروس) با ۱۹۶٬۴۴۰ تن، ۹۶٫۵ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است. گوشت بوقلمون با ۲٬۴۰۹ تن و سایر انواع طیور با ۴٬۷۲۹ تن، به‌ترتیب ۱٫۲ درصد و ۲٫۳ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۱ با ماه مشابه سال ۱۴۰۰ نشان‌دهنده افزایش ۱۲ درصدی مقدار عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار عرضه گوشت در خرداد ۱۴۰۱ نسبت به ماه مشابه سال قبل برای ماکیان (مرغ و خروس) ۱۰درصد، بوقلمون ۲۷ درصد، و برای سایر انواع طیور ۱۷۲ درصد افزایش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۱ نسبت به ماه قبل (اردیبهشت) در حدود ۷ درصد افزایش داشته است.

تصاویر
  • عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور  در خرداد ۱۴۰۱ به ۲۰۳٬۵۷۸ تن رسید
طراحی سایت