09 آذر 1399
En | 
زمان انتشار: 10 اردیبهشت 1396
آخرین به‌روزرسانی: یکشنبه, 10 اردیبهشت,1396
بازدید: 1324
طرح آمارگیری نیروی کار سال 1396، از شانزدهم اردیبهشت‌ماه در کل کشور اجرا می‌شود
طرح آمارگیری نیروی کار سال 1396، از شانزدهم اردیبهشت‌ماه در کل کشور اجرا می‌شود


طرح آمارگیری نیروی کار سال 1396، از شانزدهم اردیبهشت‌ماه به مدت دو هفته در سراسر کشور به اجرا در‌می‌آید. هدف از اجرای این طرح برآورد شاخص‌های نیروی کار به صورت فصلی و سالانه و همچنین تغییرات آن در کل کشور، نقاط شهری، نقاط روستایی و تغییرات سالانه در استان‌ها است. از آنجایی که هدف این طرح محاسبه شاخص‌های نیروی کار و همچنین فصلی و سالانه آن‌هاست. بنابراین، مأموران آمارگیر این طرح در ماه میانی فصول بعدی نیز به خانوارها مراجعه می‌کنند.

 مجيد نعيمي، ‌معاون آمار و اطلاعات استان خراسان رضوی در افتتاحیه سمینار آموزشی این طرح كه براي اولين بار در شهر مشهد مقدس برگزارشد، اصلاح و تغییر دیدگاه‌ها، مأموریت‌ها، ارزش‌ها و رفتارها در بازار سرمایه و همچنين  رشد کمی و کیفی نیروی کار را از عوامل کلیدی رشد اقتصادی ذكر نمود. وي ایجاد فضای توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در تمام بخش‌ها به صورت همگون و مستمر را مهم‌ترین عامل توسعه ذکر نمود.

دکتر علیپور، عضو هيئت علمي پژوهشكده آمار  در ادامه اين  مراسم، بر ضرورت جمع‌آوري آمار با كيفيت  بالا تاكيد كرد  و افزود:‌  آموزش از اركان اصلي  ارتقاء‌كيفيت آمار هاي جمع‌آوري  شده است و در اجراي طرح‌ها  نظارت درون سازماني  و برون  سازماني  به درستي بايد صورت گيرد تا زماني كه آماري منتشر شد همه دست اندركاران بايد وفادار به آمار توليد شده باشند و بتوانند از آن دفاع كنند. . عضو هيئت علمي پژوهشكده آمار در ادامه، وظیفه  اين پژوهشكده  را  تجزیه و تحلیل  داده‌ها  ذكر كرد.

مدیرکل دفتر جمعیت، نیروی کار و سرشماری مركز آمار ايران نيز، در مراسم  اختتامیه این سمینار آموزشي  به ضرورت توجه و  دقت  به اجرای طرح نیروی کار به عنوان یکی ازطرح هاي مهم كه نتايج آن  از شاخص‌های عملکردی دولت‌ها  محسوب مي‌شود تاكيد كرد و بر  اجرای برنامه کیفیت برای این طرح اشاره نمود.

فریبا السادات بنی‌هاشمی با اشاره به ضرورت بهبود مشكلاتي چون کوتاه بودن زمان اجرا و عدم پاسخگویی در این طرح  در سال 1396، افزود: مشکل اساسی عدم تحلیل و تبیین داده‌ها  است ولي ظرفیت و پتانسیل تحلیل و تبیین نتایج در بین کارشناسان اجرای این طرح وجود دارد و لذا لازم است استان‌ها در اين  زمینه برنامه‌ریزی نماید. وي در ادامه خاطر نشان كرد: به  3 استان برتردر زمينه تحليل اين داده ها جوایزی اهدا خواهد شد.

گفتنی است سمینار آموزشی طرح مذکور از دوم اردیبهشت  به مدت 3 روز با حضور كارشناسان  معاونت آمار سازمان برنامه و بودجه استان‌ها برگزار شد
تصاویر
  • طرح آمارگیری نیروی کار سال 1396، از شانزدهم اردیبهشت‌ماه در کل کشور اجرا می‌شود
طراحی سایت