15 آذر 1402
En | 
زمان انتشار: 13 مهر 1392
آخرین به‌روزرسانی: شنبه, 13 مهر,1392
بازدید: 2888
سمينار تبليغات آزمايش سرشماري كشاورزي 1392 برگزار شد
سمينار تبليغات آزمايش سرشماري كشاورزي 1392 برگزار شد


با حضور كارشناسان تبليغات استانداري‌هاي سراسر كشور

سمينار تبليغات آزمايش سرشماري كشاورزي 1392 برگزار شد

سمينار تبليغات آزمايش سرشماري كشاورزي 1392، با حضور آقاي دكتر گلستان، سرپرست دفتر رياست، روابط عمومي و همكاري‌هاي بين الملل مركز آمار ايران، ‌معاون و كارشناسان اين دفتر و همچنين كارشناسان تبليغات دفاتر آمار و اطلاعات استانداري‌هاي سراسر كشور برگزار شد.

دكتر گلستان در افتتاحيه اين سميناركه روز چهارشنبه دهم مهر ماه برگزار گرديد، بر اهميت تبليغات در سرشماري‌ها از جنبه‌هاي مختلف اشاره كرد و ارتقاي فرهنگ آماري را يكي ار اهداف و رسالت‌هاي مهم نظام آماري ذكر نمود. وي افزود:‌ تبليغات در سرشماري‌ها از توصيه‌هاي بين المللي بوده و در برنامه ملي آمار نيز بر اهميت تبليغات با هدف ارتقاي فرهنگ آماري جامعه تاكيد شده است. سرپرست دفتر رياست، روابط عمومي و همكاري هاي بين الملل مركز آمار ايران، تعامل هرچه بيشتر كارشناسان استان‌ها و مركز آمار ايران، شكل‌گيري شبكه منسجم براي ارتقاي فرهنگ آماري كشور و همچنين هم انديشي و استفاده از تجارب و دانش يكديگر را از مزاياي سمينار آموزشي حضوري تبليغات ذكر نمود. وي در ادامه اطلاع رساني و تغيير نگرش مردم را يكي از اهداف تبليغات ذكر كرد و افزود: ‌سرشماري يك رويداد ملي است و بالا بردن آگاهي و فراهم كردن بستر مشاركت مردم در سرشماري‌ها، يكي از اهداف تبليغات است. چراكه آگاهي باعث تسهيل كار مامور آمارگير و پاسخگويي بهتر و دقيق‌تر مردم به ماموران خواهد شد.

آقاي دكتر گلستان در ادامه سخنان خود، با اشاره به اهميت شناخت فرهنگ عمومي جامعه مخاطبان در تبليغات،‌ بر نقش مهم مطلعين و معتمدين محلي و افراد مورد وثوق مردم همچون امامان جماعت، معلمان، بخشداران و اعضاي شوراي اسلامي روستاها، در اقناع كشاورزان به مشاركت بهتر در سرشماري تاكيد نمود. وي در پايان بر اين نكته اشاره كرد كه مسئولان تبليغات هر چه بيشتر بايد بر نقش مهم داده‌هاي آماري در برنامه‌ريز‌ي‌ها و تصميم‌گيري‌هاي كلان كشور و تاثير آمارهاي صحيح بر برنامه‌ريزي درست براي آينده كشور، نسل‌هاي آتي و اقتصاد بخش كشاورزي خانواده تمركز نمايند.

گفتني است در اين سمينار، سرفصل هاي طرح تبليغات و نحوه اجراي آن براي شركت كنندگان ارائه شد.

خاطر نشان مي‌شود، آزمايش سرشماري عمومي كشاورزي، از 27 مهر ماه لغايت 29 ابان ماه 1392، در 31 دهستان از 31 استان كشور و 5 شهر منتخب، ايلام، كهنوج، برازجان،‌ زابل و بوشهر برگزار خواهدشد.

تصاویر
  • سمينار تبليغات آزمايش سرشماري كشاورزي 1392 برگزار شد