درباره درگاه ملی آمار

درگاه ملی آمار توسط مرکز آمار ایران و با هدف انتشار اطلاعات برای رفع نیاز عموم مردم و دسترسی تصمیم‌گیرندگان به اطلاعات موردنیاز توسعه کشور ارائه شده است. اطلاعات این سایت مطابق دستورالعمل بروزرسانی به طور مستمر به‌روز می‌شود.این سایت ممکن است حاوی اطلاعاتی از دیگر سازمان‌ها (به جز مرکز آمار ایران) باشد و لزوما منعکس کننده دیدگاه‌های مرکز آمار ایران نیست. همچنین ممکن است حاوی پیوند به سایر وب سایت‌ها باشد اما کنترلی روی محتوای آن‌ها و نیز مسئولیتی در قبال تغییرات انجام شده روی آن‌ها ندارد.

کپی رایت

نقل قول از درگاه ملی آمار به شرط ذکر منبع مجاز است.

مرورگرها

دسترسی به درگاه ملی آمار با اکثر مرورگرهای معمول امکان‌پذیر است، ولی توصیه می‌شود برای بهره‌گیری بهتر از امکانات درگاه از آخرین نسخه مرورگرهای گوگل کروم و فایرفاکس استفاده شود.

بیانیه حریم خصوصی

مرکز آمار ایران با تاکید بر احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است، برای سفارش اطلاعات آماری، ثبت نظر یا استفاده از برخی امکانات درگاه ملی آمار، اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به آنان ارائه دهد. برای پردازش و ارسال سفارش، اطلاعاتی مانند نشانی، شماره تلفن و پست الکترونیک مورد نیاز است و از آنجا که کلیه فعالیت‌های مرکز آمار ایران قانونی و مبتنی بر قوانین تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد و طی فرایند خرید، فاکتور رسمی صادر می‌شود، از این رو وارد کردن اطلاعاتی مانند نام و شماره ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی لازم است. یادآوری می‌شود نشانی پست الکترونیک و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها نشانی پست الکترونیک و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های مرکز آمار ایران از طریق آن‌ها صورت می‌گیرد. بنابراین درج نشانی، پست الکترونیک و شماره تماس همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آن‌ها است و در صورتی که موارد فوق به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، مرکز آمار ایران هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعات ناقص یا ناصحیح مشتریان برعهده نمی‌گیرد و جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند.

مرکز آمار ایران هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر این که با حکم مقام قضایی یا اداری صالحه یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد. در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای مرکز آمار ایران وجود ندارد و کاربران با اعلام رضایت خود در استفاده از درگاه ملی آمار، حق هرگونه اعتراض را از خود سلب نموده‌اند. همچنین بدین وسیله به اطلاع کاربران محترم می‌رساند مرکز آمار ایران همانند سایر وب‌گاه‌ها از جمع‌آوری IP و کوکی‌ها استفاده می‌کند، و حداکثر تلاش را به عمل می‌آورد که اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیرقانونی جلوگیری کند. طبیعتا مسئولیت هرگونه سوء استفاده به شخص یا اشخاص متخلف مربوط بوده و مرکز آمار ایران حق اعتراض و پیگیری را از طریق قانونی بنابر صلاحدید خود محفوظ می‌دارد. مرکز آمار ایران برای حفاظت و نگهداری اطلاعات و حریم شخصی کاربران همه توان خود را به کار می‌گیرد و امیدوار است که رضایت خاطر همه کاربران را فراهم آورد.

توافقنامه سطح خدمت

ورود کاربران به درگاه ملی آمار هنگام استفاده از آمارها، اطلاعات و سایر امکانات ارائه شده توسط مرکز آمار ایران به معنای پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین آگاه بودن از نحوه استفاده از خدمات آن است. شایان ذکر است شرایط و قوانین در صورت تغییر یا اصلاح، درج و جایگزین توافق‏‌های قبلی می‌‏‌شود. تمامی اصول و رویه‏‌ها منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که به درگاه ملی آمار مراجعه می‌کند و از آمار و اطلاعات آن یا سایر امکانات موجود در درگاه ملی آمار استفاده می‌کند.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که کاربر از امکانات درگاه ملی آمار استفاده می‌کند، یا پیغامی در درگاه ثبت می‏‌نماید و یا به این سامانه، پست الکترونیک ارسال می‌کند، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود. در صورتی که درخواست کاربر با رعایت تمامی اصول و رویه‏‌ها باشد، موافقت می‌‏کند که درگاه ملی آمار به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و ...) به درخواست وی پاسخ دهد. همچنین نشانی پست الکترونیک و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها نشانی پست الکترونیک و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌ها از طریق آن‌ها صورت می‌گیرد.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

مرکز آمار ایران به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سامانه، استفاده می‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. مرکز متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی کاربران دفاع کند و در این راستا، فناوری مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده ایشان از درگاه ملی آمار را توسعه دهد. همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات سامانه، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوها، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و تمامی محتوای مستقر در درگاه ملی آمار جزئی از اموال مرکز آمار ایران محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار این مرکز است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای مرکز آمار ایران محفوظ می‏‌دارد. علاوه بر این، اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط درگاه ملی آمار و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار درگاه ملی آمار است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و تمامی این حقوق برای مرکز آمار ایران محفوظ است.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، مرکز آمارایران هیچ گونه مسئولیتی ندارد. مرکز آمار ایران خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند. از کاربران محترم درخواست می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا خطا، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارند.

 

 

دستورالعمل بروزرسانی درگاه ملی آمار