تاریخ انتشار: 05 اردیبهشت 1403
دسته‌بندی: تازه‌های نشر
 انتشار نسخه الکترونیکی خلاصه نتایج طرح آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه‌های کشور اسفند 1402

انتشار نسخه الکترونیکی خلاصه نتایج طرح آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه‌های کشور اسفند 1402

عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در اسفند ماه ۱۴۰۲ به ۳۸٬۴۸۲ تن رسید.

بر اساس نتایج طرح آمارگیری کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور، وزن گوشت قرمز عرضه‌شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی در اسفند ۱۴۰۲ جمعاً ۳۸٬۴۸۲ تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ۱۹٬۸۱۹ تن، ۵۱٫۵ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با ۱۵٬۰۹۲ تن، بز و بزغاله با ۲٬۴۱۸ تن، و سایر انواع دام با ۱٬۱۵۳ تن، به‌ترتیب ۳۹٫۲ درصد، ۶٫۳ درصد و ۳٫۰ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در اسفند ۱۴۰۲ با ماه مشابه سال ۱۴۰۱ نشان‌دهنده کاهش ۱۵ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار تولید گوشت در اسفند ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۱ برای گوسفند و بره ۱۷ درصد، برای بز و بزغاله ۱۶ درصد، برای گاو و گوساله ۱۵ درصد و برای گاومیش و بچه‌گاومیش ۱۸ درصد کاهش، و برای شتر و بچه‌شتر ۴۰ درصد افزایش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در اسفند ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل (بهمن) در حدود ۱۶ درصد افزایش داشته است.

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر به سند پیوست مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری
تصاویر
فایل های پیوستی
ثبت امتیاز
امتیاز: Article Rating

جستجوی مطلب

گروه اخبار

Skip Navigation Links.

آرشیو زمانی

Skip Navigation Links.