05 اسفند 1402
En | 
زمان انتشار: 12 دی 1402
آخرین به‌روزرسانی: چهارشنبه, 18 بهمن,1402
بازدید: 171
بازدید کارشناسان پژوهشکده اقتصاد مقاومتی از مرکز آمار ایران1
بازدید کارشناسان پژوهشکده اقتصاد مقاومتی از مرکز آمار ایران1

در راستای همکاری‌های مرکز آمار ایران با مراکز علمی و دانشگاه‌های کشور و معرفی هر چه بیشتر فعالیت‌های این مرکز به جامعه علمی و کاربران آمار، جمعی از کارشناسان پژوهشکده اقتصاد مقاومتی، روز سه‌شنبه دوازدهم دی ماه، ازمرکز آمار ایران بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید،خانم صالحی، معاون اقتصادی و محاسبات ملی مرکز آمار ایران، به معرفی اجمالی این مرکز پرداخت. وی با اشاره به این که مرکز آمار ایران یکی از قدیمی‌ترین مراکز تولید و انتشار آمارهای رسمی در کشور است، افزود: مرکز آمار ایران به عنوان یک نهاد مستقل همواره از روشن‌سازی و شفاف شازی در زمینه فرایند تولید و انتشار آمارهای رسمی استقبال می‌کند. خانم صالحی تاکید کرد: تمامی شاخص اقتصادی و آمارهای مرکز بر اساس استانداردها و تعاریف بین الملی در کنار برخی ملاحضات و تعاریف بومی تولید می شود. وی افزود: کارشناسان مربوطه در همه حوزه های تخضصصی در مرکز آمادگی لازم برای ارائه توضیحات لازم به کاربران و دانش پژوهان را دارند.

در این بازدید، خانم سرخیل، کارشناس آمارهای نیروی کار دفتر جمعیت، نیروی کار و اقتصاد خانوار، خانم افشار، معاون دفتر حساب‌های اقتصادی و دکتر اسعد اله رضایی، معاون دفتر شاخص قیمت‌ها، ‌ضمن ارائه توضیحاتی، به معرفي فعاليت‌هاي اين دفاتر پرداختند و به سوالات دانشجویان پاسخ دادند. در ادامه این بازدید، دانشجویان فوق، از کتابخانه مرکز و موزه آمار بازدیدکردند.

تصاویر
  • بازدید کارشناسان پژوهشکده اقتصاد مقاومتی از مرکز آمار ایران1
  • بازدید کارشناسان پژوهشکده اقتصاد مقاومتی از مرکز آمار ایران1