15 آذر 1402
En | 
زمان انتشار: 27 اسفند 1397
آخرین به‌روزرسانی: دوشنبه, 27 اسفند,1397
بازدید: 2383
تغذيه خانوارهای ایرانی در سال1396
تغذيه خانوارهای ایرانی در سال1396

"طرح آمارگيري از فرهنگ رفتاري خانوار" با هدف براورد اطلاعات آمارى مورد نياز از فعالیت‌ها و رفتارهای افراد خانوارهاي شهرى و روستایی در سطح کل کشور و برخی استان‌هاى كشور براى زمان آمارى در سال 1396 به مرحله اجرا درآمد.

"طرح آمارگيري از فرهنگ رفتاري خانوار" با هدف براورد اطلاعات آمارى مورد نياز از فعالیت‌ها و رفتارهای افراد خانوارهاي شهرى و روستایی در سطح کل کشور و برخی استان‌هاى كشور براى زمان آمارى در سال 1396 به مرحله اجرا درآمد. جامعه هدف این طرح، شامل افراد 15 ساله و بیشتر عضو خانوارهای معمولی ساکن در مناطق شهری و روستایی کشور در سال 1396 است.

در بخش 10 پرسشنامه "طرح آمارگيرى از فرهنگ رفتاري خانوار ـ 1396"، سوالاتي در مورد تغذيه شامل چگونگي و ميزان مصرف برخي از اقلام خوراكي مانند: شير، نوشابه، ميوه، ماهي، فست فود و غذاي بيرون از منزل مطرح شده بود. در زير وضعيت و ميزان مصرف اقلام فوق ذكر مي‌شود.

*قابل ذكر است زمان آماري اقلام مورد سنجش بر حسب مورد و موضوع متفاوت بود که براي مقايسه، در اين نوشتار، بر اساس ميزان مصرف در ماه يكسان سازي شده است.

 
اين مقاله توسط زهره چیت‌ساز ، گروه آمارهاي اجتماعي و فرهنگي، دفتر فرهنگی، بازرگانی و خدمات مرکز آمار ایران؛ تهيه شده است. براي مشاهده  متن كامل مقاله به فايل پيوست مراجعه كنيد.
تصاویر
  • تغذيه خانوارهای ایرانی در سال1396