05 مهر 1402
En | 
زمان انتشار: 31 تیر 1402
آخرین به‌روزرسانی: شنبه, 31 تیر,1402
بازدید: 408
عرضه گوشت انواع طیوردر کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۲ به ۱۶۲٬۰۶۱ تن رسید
عرضه گوشت انواع طیوردر کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۲ به ۱۶۲٬۰۶۱ تن رسید

وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور کشتار شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۲ جمعاً ۱۶۲٬۰۶۱ تن گزارش شده، که سهم گوشت ماکیان (مرغ و خروس) بیش از سایر انواع طیور بوده است.

نتایج طرح آمارگیری کشتار طیور کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه خرداد سال جاری منتشر شد.

بر اساس نتایج این طرح، وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور کشتار شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۲ جمعاً ۱۶۲٬۰۶۱ تن گزارش شده، که سهم گوشت ماکیان (مرغ و خروس) بیش از سایر انواع طیور بوده است.

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت ماکیان (مرغ و خروس) با 1۵۶٬۹۵۶ تن، ۹۶٫۹ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است. گوشت بوقلمون با ۲٬۳۳۳ تن و سایر انواع طیور با ۲٬۷۷۲ تن، به‌ترتیب ۱٫۴ درصد و ۱٫۷ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۲ با ماه مشابه سال ۱۴۰۱ نشان‌دهنده کاهش ۲۰ درصدی مقدار عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار عرضه گوشت طیور در خرداد ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال قبل برای ماکیان (مرغ و خروس)  ۲۰ درصد، برای بوقلمون ۳ درصد، برای بلدرچین ۴۴ درصد، برای شترمرغ ۲۸ درصد، و برای سایر انواع طیور ۴۲ درصد کاهش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۲ نسبت به ماه قبل (اردیبهشت) در حدود  ۲۸ درصد افزایش داشته است.

تصاویر
  • عرضه گوشت انواع طیوردر کشتارگاه‌های رسمی کشور در خرداد ۱۴۰۲ به ۱۶۲٬۰۶۱ تن رسید