17 آذر 1402
En | 
زمان انتشار: 23 اسفند 1396
آخرین به‌روزرسانی: چهارشنبه, 23 اسفند,1396
بازدید: 3520
جمعيت ايران  از مرز 81 ميليون نفر گذشت
جمعيت ايران از مرز 81 ميليون نفر گذشت

ساعت جمعیتی، در هر لحظه جمعیت ايران را بر اساس براوردهاي جمعيتي، نمایش می دهد.بر همین اساس، ساعت جمعیتی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد جمعیت کشور در روزهای پایانی سال 1396 از مرز 81 میلیون نفر گذشت


ساعت جمعيتي تغييرات تعداد جمعيت و افزايش آن را در ارتباط با زمان نشان مي­دهد. در ايران براي نخستين بار ساعت جمعيتي در سال 1388 بر روي سايت مركز آمار ايران قرار گرفت و از آن زمان به بعد برآوردهاي جمعيتي به صورت لحظه اي در اختيار كاربران قرار مي­گيرد. به منظور محاسبه ساعت جمعيتي طراحي شده در درگاه ملي آمار ابتدا عوامل موثر بر رشد جمعيت شامل باروري، مرگ و مير، مهاجرت براي كل كشور لحاظ مي­شود.

براي نخستين بار، اولين ساعت جمعيتي بر روي سايت سازمان ملل متحد طراحي شد. اين ساعت با توجه به بزرگي رقم جمعيت جهان، تعداد جمعيت برآورد شده را به صورت لحظه­اي نمايش مي­دهد. بعد از سازمان ملل، كشورهاي پر جمعيتي نظير چين، ايالات متحده آمريكا و هندوستان و سپس كشورهاي كم جمعيتتر نظير استراليا، كانادا و نيوزلند ساعت جمعيتي را بر روي سايت هاي مرتبط طراحي نموده و براورد جمعيت را به صورت لحظه­اي در اختيار كاربران خود قرار دادند.

ساعت جمعیتی، در هر لحظه جمعیت ايران را بر اساس براوردهاي جمعيتي، نمایش می­‌دهد.

بر همین اساس، ساعت جمعیتی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد جمعیت کشور در روزهای پایانی سال 1396 از مرز 81 میلیون نفر گذشت.

تصاویر
  • جمعيت ايران  از مرز 81 ميليون نفر گذشت