15 آذر 1402
En | 
زمان انتشار: 28 مهر 1392
آخرین به‌روزرسانی: یکشنبه, 28 مهر,1392
بازدید: 3493
اجراي آزمايشي سرشماري عمومي كشاورزي آغاز شد
اجراي آزمايشي سرشماري عمومي كشاورزي آغاز شد


اجراي آزمايش سرشماري عمومي كشاورزي از 27 مهر ماه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي مركز آمار ايران، اين سرشماري با تغييرات گسترده‌اي در ابزار جمع‌آوري داده‌ها، روش‌هاي كنترل و انتقال اطلاعات نسبت به سرشماري‌هاي گذشته، از تاريخ 27 مهر لغايت 29 آبان سال‌جاري به صورت گسترده در 31 دهستان و 5 شهر منتخب در 31 استان كشور، با مشاركت حدود 240 نفر آمارگير و كارشناس اجرا مي‌شود.

اين آزمايش با هدف شناسايي نقاط قوت و ضعف طراحي‌هاي انجام شده براي اجراي سرشماري عمومي كشاورزي - 1393 در حال انجام است.

به منظور آمادگي براي اجراي آزمايش سرشماري كشاورزي، دو مرحله آموزش در تهران و استان‌ها براي رده‌هاي اجرايي برگزار شده است.

اطلاعات از طريق مراجعه حضوري ماموران سرشماري و مصاحبه با افراد حقيقي و حقوقي داراي فعاليت كشاورزي اخذ مي‌شود. پاسخ‌هاي اخذ شده همزمان با مصاحبه در پرسشنامه الكترونيك در تبلت ثبت شده و ارتباط بخش‌هاي مختلف و صحت داده‌ها توسط نرم‌افزار كنترل مي‌شود. سپس اطلاعات از طريق اينترنت به مركز آمار ايران منتقل شده و پس از طي مراحلي در كوتاهترين زمان ممكن، استخراج خواهد شد.

به منظور مشاهده دقيق جزئيات آزمايش، ناظران مركز آمار ايران و وزارت جهاد كشاورزي در مدت آموزش و اجرا در استان‌ها حضور يافته و كيفيت كار رده‌هاي اجرايي و ساير موضوعات مرتبط را مورد بررسي قرار خواهند داد.

مركز آمار ايران از كليه خانوارها و كشاورزان عزيزي كه محل سكونت و يا فعاليت كشاورزي آن‌ها در محدوده جغرافيايي اين آزمايش واقع شده است تقاضا دارد با ماموران آزمايش سرشماري همكاري نمايند.

تصاویر
  • اجراي آزمايشي سرشماري عمومي كشاورزي آغاز شد